Çekyalı futbolcu Chory, Türkiye maçı hakkında konuştu: Türkleri zehirlemek istedim

A Milli Futbol Takımı, EURO 2024 F Grubu‘nun üçüncü ve sonuncu maçında Çekya’yı 2-1 mağlup etti. Maçın son düdüğü sonrası saha içerisinde gerilim yaşandı. Müsabaka en çok sarı kart çıkan maç olarak turnuva tarihine geçti. Maç esnasında gerginliğe neden olan Çekyalı futbolcu Thomas Chory, Çek basınına açıklamalarda bulundu. Chory, sahaya gerginlik çıkartmak için girdiğini söyledi

Çekya – Türkiye maçının Rumen hakemi Kovacs, karşılaşma boyunca toplam 18 sarı kart ve 2 kırmızı kart çıkardı. A Milli Takımımızın 2-1’lik galibiyetiyle sona eren maç, EURO 2024 tarihinin en çok kart çıkan maçı olarak tarihe geçti. Önceki rekor, toplam 10’ar kartla EURO 1996 (2 maç: Çekya – İspanya ve Çekya – Portekiz), EURO 2000 (İtalya – Hollanda) ve EURO 2016’ya (Portekiz – Fransa) aitti.

Hakemin kararı tartışma yarattı

Kovacs, Çekya’nın skoru 1-1’e getiren golünde kaleci Mert Günok’a yapılan faulü es geçti. VAR’dan da bir uyarı gelmeyince gol geçerli sayıldı. Milli Takım’da tam 10 oyuncuya kart gösteren Kovacs, yedek kulübesinde hem Uğurcan’a hem de Montella’nın tercümanı Dani’ye de kart gösterdi. Rumen hakem, bitiş düdüğünün ardından Arda’ya da kart çıkardı.

Son düdük gerilime neden oldu

Maçın bitiş düdüğünün ardından gerilim yükseldi, Thomas Chory gerilimi artırdı. Çekyalı futbolcu Chory;  Ferdi Kadıoğlu’nun üzerine yürürken, yardımcı antrenör Selçuk Şahin araya girdi.

Bu esnada Chory’yi iten Arda Güler sarı kart gördü. Çekyalı futbolcu direkt kırmızı kartla oyundan ihraç edilirken, Soucek ise sarı kart gördü.

Thomas Chory gerginlik yarattı

Gerilim maçın bitiş düdüğünün ardından artış gösterdi. Mağlubiyet nedeniyle Çekyalı Thomas Chory sinirine hakim olamadı. Çekyalı futbolcu önce Ferdi Kadıoğlu’nun üzerine yürürken, yardımcı antrenör Selçuk Şahin araya girdi. Bu esnada Chory’yi iten genç yıldız Arda Güler ise sarı kart gördü. Çekyalı futbolcu daha sonra Orkun’a saldırınca direkt kırmızı kartla oyundan ihraç edildi. Sahada çirkinleşen bir diğer isim olan Çekya kaptanı Tomas Soucek ise sarı kart gördü.

Chory: Türkleri zehirlemek istedim

Maç sonu Chory, Çekya basınına açıklamalarda bulundu. Ferdi Kadıoğlu ve Orkun Kökçü ile tartışan ve kırmızı kart gören 29 yaşındaki futbolcu, sahaya girmesinin nedenini şu sözlerle anlattı: Sahaya biraz agresiflik katmak ve Türkleri onları zehirlemek istedim. Bundan hoşlanmayacaklarını biliyordum. (Kaynak: Fanatik)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir